Жаңалық қосты admin1, 22-04-2020, 12:30, Түсініктемелер қалдырылды: 0, Қаралғандар: 449

Сіз карантинді қолдана аласыз және қажет

Бүгінгі таңда біздің әрқайсымыз коронавирус пандемиясының тікелей немесе жанама
әсерін бастан кешіреміз: оқудың, жұмыстың және тіпті өмірдің әдеттегі кестесі
бұзылады, кинотеатрға, театрға баруға немесе саябақта серуендеуге мүмкіндік жоқ.
Ең бастысы, қазіргі кездегі жағдай туралы, көптеген болжамдар мен болжамдар
жасалып жатқандығы туралы бізге барлық жағынан ақпараттар көшкіні түсіп жатыр.
Сонымен қатар, сенімді ақпараттың қай жерде екенін және жалған ақпараттың қай
жерде екенін бірден түсіну әрқашан мүмкін бола бермейді.
Сонымен, карантин сіз үшін не істей алады?
 Сөйлесулер, SMS және әлеуметтік желілердегі дүрбелеңді таратуға қатыспаңыз.
- Жалған ақпарат таратпаңыз
- Позитивті эмоцияларды табыңыз
- Өзіңіздің сүйікті жаттығуларыңызға ауысыңыз
- Сезімдеріңізге тосқауыл қоймаңыз. Жағымсыз эмоциялар пайда болуына жол беріңіз,
«оларды өмір сүріңіз, бу шығарыңыз». Бұл стрессті жеңілдетеді және дүрбелеңді
азайтады.
- Ұйқы, дұрыс тамақтану тіпті ауыр стрессті жеңуге көмектеседі.
- Жаңалықтар таспасын шексіз айналдырмаңыз.
- Барлығын оқымаңыз. Ақпарат ағынын шектеңіз.
- Осы тізімде күнделікті сізге бір нәрсе жасайтын 30 нәрсені жазыңыз.
Келісіңіз, бұған дейін спортпен шұғылдануға уақытыңыз болмады, бірақ қазір сіз ақша
жұмсамай және үйден шықпай-ақ арықтауға мүмкіндік бар. Бұл керемет емес пе?
- Ән айтуды және би туралы ұмытпаңыз, сіз оны жалғыз жасай аласыз немесе жедел
хабаршылардың көмегімен онлайн-кеш ұйымдастыра аласыз: 15-20 минуттық отты
билер сіздің көңіліңізді көтеріп қана қоймай, стрессті азайтады.

Жаңалық қосты admin1, 22-04-2020, 11:30, Түсініктемелер қалдырылды: 0, Қаралғандар: 514

Колледж оқытушыларына карантиннен қалай аман қалу туралы ұсыныстар өзіме пайдалы.

Қашықтан оқыту жүйесіне көшу Қазақстанның бүкіл білім беру жүйесі үшін күрделі мәселе болып табылады, сондықтан бұл формат әлі толық қолданылмаған. Ал қашықтықтан оқыту мұғалімнен сабаққа мұқият дайындықты, виртуалды аудиторияны және әр түрлі категориядағы студенттермен интерактивті қарым-қатынас жасауды қажет етеді.

Қашықтықтан оқыту кезінде біз күн тәртібін бұзбаймыз, оны сақтаймыз.Сондықтан алғашқы кеңес, құрметті ұстаздар, ешқайда асықпаңыз. Қашықтықтан оқыту кезінде біз күн тәртібін бұзбаймыз, оны сақтаймыз. Барлық сабақтар жоспарланған, және олардың тиімді өтуі үшін сізге қажетті жағдайлар жасау керек:

Жұмыс орны. Интернетке қол жетімді, ыңғайлы орындық, дұрыс жарықтандыру және барлық қажетті атрибуттары бар толыққанды жұмыс орнын ұйымдастыра отырып, дұрыс атмосфераны құрыңыз. - алаңдататын заттарды бір жаққа қойыңыз. Мүмкіндігінше лекцияға немесе практикалық сабаққа көңіл бөлу, барлық гаджеттерді өшіру немесе, ең болмаса, үнсіз режимге ауысу, барлық хабарландыру қызметтерін өшіру, сіз тіпті жиі пайдаланатын ресурстарға кіруді уақытша бұғаттайтын арнайы бағдарламаны қолдана аласыз.

- Есікті жауып, үйдегілердің бәріне алаңдамаңыз деп ескертіңіз. Бұл форматта жұмыс істеу мұғалімдерге қарағанда студенттерге қарағанда біршама қиын, өйткені үйде отыратындар да қашықтықта оқи алады немесе жұмыс істей алады. Егер балалар ... немесе аға буын болса, онда кесте мен өмір сүру режимін ұйымдастыру байыпты үйлестіруді қажет етеді. Міне, сіз отбасының әр мүшесінің қажеттіліктерін ескере отырып, уақытты, ресурстарды дұрыс бөлуіңіз керек.

Қазіргі уақытта үй жұмыстары мен үй жұмыстары нағыз құтқарушы бола алады: терезелерді тазалау, үтіктеу, жуу, шкафтар мен мезаниндерді бөлшектеу - мұның бәрі спорттық жаттығуларды ауыстыруға қабілетті маңызды физикалық жаттығулар. Сіз карантинді қолдана аласыз және қажет!

Балалармен, туыстармен бірге болу, эмоционалды жақындық орнату, «мен сені жақсы көремін» деп айту, бірге ойнау, фильм немесе кітап талқылау, торт пісіру, сурет салу немесе еріксіз ойнау. Бізде «менің уақытым жоқ» ырғағымен өмір сүруге дағдыланғанбыз. Мүмкін қазір сәттілікке жететін кез келді. Біз олар қалдырған нәрсені ұзақ жасаймыз. Әрқашан бос болмаңыз, әрдайым байланыста болыңыз, әрдайым сергек және денсаулығыңызға мұқият болыңыз.