Жаңалық қосты admin1, 29-01-2020, 15:00, Түсініктемелер қалдырылды: 0, Қаралғандар: 584

2020 жылдың 28 қаңтарында Павлодар машина жасау колледжінде ОПНД клиникалық психологы А. А. Небельцовамен бірлесіп «Снюсқа жоқ деп айт!" акциясы аясында «Әлі кеш емес» тақырыбында ақпараттық сағат өткізілді. Іс-шараның мақсаты: ағзаға никотині бар қоспалардың әсері бойынша білім алушылардың ақпараттылығын арттыру, «снюс» темекі және темекісіз темекі өнімдерін әкелуге, өндіруге, сатуға және таратуға тыйым салу, сондай-ақ колледж оқушылары арасында салауатты өмір салтын насихаттау.

«Снюс» темекі емес өнімдерінің проблемалары және темекіні тұтынумен байланысты аурулардың алдын алу мәселелері, сондай – ақ нарықта жаңа – «снюс» және насыбай жеткізудің электрондық жүйелерінің пайда болуы талқыланды.   Іс-шарада 1-ші курс балаларымен психологиялық қысымға қарсы төзімділікті қалыптастыру мақсатында тренинг өткізілді, онда студенттердің бірі төзімділікті көрсетіп, әр түрлі  келісімдерге берілмеуге тиіс болды.

Соңында іс – шараға қатысушылар қорытынды жасады: әрбір азаматтың борышы-темекі шегетін және темекі шегетін «снюс» темекі емес өнімдерінің, насвайдың таралуының жалпы әлемдік проблемаларынан тыс қалмау, белсенді позиция ұстану және оларды шешуге жан-жақты қолдау көрсету!

January 28, 2020 at the Pavlodar Engineering College in conjunction with the clinical psychologist of the OPND A.
Nebeltsova An informational hour was held on the topic “It’s not too late” in the framework of the campaign “Say no to
snus!” The purpose of the event: raising awareness of students on the effects on the body of nicotine mixtures, the ban
on the import, production, sale and distribution of non-smoking tobacco and non-tobacco products "snus", as well as
the promotion of a healthy lifestyle among college students.
The problems of snus tobacco-free products and the prevention of diseases associated with tobacco consumption, as well as the emergence of
new products that flooded the market - electronic snus and delivery systems were highlighted. At the event, with the 1st year students, a
training was held with the aim of building resistance against psychological pressure, in which one of the students had to demonstrate resistance
and not give in to various persuasions.
In conclusion, the participants of the event summed up: the duty of every citizen is not to stay away from the global problems of the
distribution of non-smoking snuff and tobacco products “snus”, nasvai, but to take an active position and contribute to their solution in every
way!