Жаңалық қосты admin1, 8-02-2022, 14:11, Түсініктемелер қалдырылды: 0, Қаралғандар: 368

Вебинар

"Үй бақаты"

(Жасөспірімдердің психологиялық ерекшеліктері)

"Павлодар машина жасау колледжі"

2022 жылғы ақпан айында психологиялық-профилактикалық ағарту, сондай – ақ ата-аналарға жасөспірімдердің психологиялық ерекшеліктерін түсінуге көмектесу, ата-аналардың өз балаларын тәрбиелеу мәселелерінде колледждің педагогтары мен психологымен бірлескен іс-әрекетке оң уәждемесін қалыптастыру мақсатында өткізілген психология апталығы шеңберінде 1 курстың ата-аналары үшін "Бақыт үйі"тақырыбында онлайн-семинар өткізілді.

Онлайн кездесуде колледж оқушыларының жасына байланысты психологиялық ерекшеліктері қарастырылды. Студенттердің өзін-өзі тануға және кәсіби қызметтің өмірлік мағынасын іздеуге деген ұмтылысы.

Колледж психологы ата-ана қарым-қатынасының стильдік сипаттамаларын және балалар мен ата-ана қарым-қатынасының ерекшеліктерін диагностикалық зерттеулердің нәтижелерін ұсынды.

Пікірталас сағатында отбасылық тәрбиенің жасөспірім кезіндегі ауытқулардың дамуына әсері туралы мәселе көтерілді.

Сондай-ақ, олар жасөспірімнің психикалық денсаулығы мен денсаулығы ата-ана тәрбиесінің осы стильдерінің бірімен байланысты екенін білді, бұл отбасындағы қарым-қатынастың сипатына байланысты: авторитарлық, демократиялық және либералды.

Ата-аналар баласының мінез-құлқы мен эмоционалды фонындағы кез-келген өзгерістерді анықтаған кезде білікті көмек пен кеңес алу үшін уақтылы жүгінудің қаншалықты маңызды екенін білді.

ПМашК Педагог-психологы: Сарсекеева Ш. К.