Жаңалық қосты admin1, 5-10-2020, 16:00, Түсініктемелер қалдырылды: 0, Қаралғандар: 339

30.09.2020ж  Павлодар машина жасау колледжісінде тілдер апталығына байланысты «Үш тілде сөйлейміз» атты мерекелік іс – шара өткізілді.

On 30.09.2020, Pavlodar machine-building passed an extracurricular event for the week of languages " We speak three languages!»

Жаңалық қосты admin1, 5-10-2020, 12:30, Түсініктемелер қалдырылды: 0, Қаралғандар: 385

ОҚУ МОТИВАЦИЯСЫНЫҢ ДЕҢГЕЙІН

КӨТЕРУДІҢ 10 ТӘСІЛІ

Құрметті студенттер!

Оқудың ішкі мотивациясы қаншалықты күшті болса да, ол әлсіреген кездер болады. Төменде оны жандандырудың кейбір әдістері және осы әдістердің тиімді болуы мүмкін себептері келтірілген.

1. Өзіңді ұлықта. Бұл сіздің көңіл-күйіңізді арттырады, жетістіктеріңізді растайды және жалғастырғыңыз келеді.

2. Тоқтаңыз және жеңіл жаттығу жасаңыз. Тиімді жұмыс істеу үшін миыңызға оттегімен қаныққан қан қажет. Егер сіз жай ғана орындықтан тұрсаңыз, бұл мидың оттегімен қамтамасыз етілуін 20 пайызға арттырады. Жаттығу сізге демалуға және толқуды жеңілдетуге көмектеседі. Жаттығу кезінде сіз мәселенің шешімін таба аласыз.

3. Үзіліс жасаңыз. Егер сіз тым құмар болмасаңыз, онда көптеген адамдардың пікірінше, әр 20-30 минут сайын үзіліс жасау сіздің жұмысыңыздан алшақтамай, ақыл-ойыңызды сергітеді. Декорацияның өзгеруі мәселеге басқа көзқараспен қарауға көмектеседі.

4. Үлкен суретті қалыптастырғаныңызды тексеріңіз. Сіздің миыңыз үнемі байланыс орнатуға тырысады, сондықтан үлкен суретті алдын-ала қалыптастыру оған ақпараттың мағынасын түсінуге және осы объект туралы барлық белгілі ақпаратты "жинауға" уақыт береді.

5. Зерттелетін материалды аз көлемге бөлудің басқа әдісін табыңыз. Миға жеке элементтерге бөлінген кезде күрделі тапсырмаларды орындау оңайырақ болады.

6. Ақпаратты басқа жолмен алуға тырысыңыз. Мысалы, егер сіз ақпаратты ұзақ уақыт есту арқылы қабылдайтын болсаңыз, визуалды қабылдауға ауысуға тырысыңыз. Осылайша сіз мидың басқа бөлігін проблемаға қосасыз. Бұл мәселені шешудегі табысты визуализациялау үлкен көмек бола алады.

7. Жетістіктеріңізді белгілеңіз. Сіздің жетістіктеріңізді бағалау сізге сабақты жалғастыруға көмектеседі. Бұл жағдайда бұл сіздің жетістіктеріңіздің тізімін жасау.

8. Күлуге болатын нәрсені табыңыз. Күлген кезде мидағы релаксацияны тудыратын эндорфиндер пайда болатындығы дәлелденді.

9. Досыңыздан немесе отбасы мүшелеріңізден көмек сұраңыз. Көп түкірсе көл деген!

10. Тоқтату және есте, сіз поступились соңғы рет, бастан сол сезім. Осыған ұқсас жағдайда бұрын қолданған әрекет нұсқаларының тізімін жасаңыз. Ми үлгілерді жақсы көреді және бұл тәсіл оған жаңа байланыстар қалыптастыруға мүмкіндік береді.

Табыс пен сәттілік тілеймін!