Жаңалық қосты admin1, 21-10-2020, 11:46, Түсініктемелер қалдырылды: 0, Қаралғандар: 337

«Құю өндірісі»

мамандығы

Құю өндірісі – металл қорытпаларынан және басқа да материалдардан құйылған дайындамаларды өндірудің теориясы мен технологиясымен айналысатын ғылым. Оқуды аяқтағаннан кейін түлектерге техник-металлург біліктілігі беріледі, сондай-ақ "Қолмен қалыптаудың өзекшесі" және "Қолмен қалыптаудың қалыптаушысы" деген екі жұмысшы біліктілігі беріледі.

Өндірістегі металлург металл өндірудің технологиялық процесін жүзеге асырады, жеке сатылардың сапасын бақылайды, жабдыққа қызмет көрсетеді, процесті реттейді, негізгі технологиялық процестерді басқарады. Мамандануына байланысты құюшы әртүрлі жұмыс түрлерін орындауы керек. Оның негізгі міндеті-балқытылған металдан құймалар жасау.

Құюшылар әр түрлі кәсіпорындардың құю цехтарында жұмыс істейді. Түлектерге жыл сайын жұмыс орындарын ұсынатын тұрақты серіктестер - "ERG Service" АҚ, "KSP Steel" ЖШС ПФ, "Кастинг" ЖШС ПФ, "ЛРЗ Алға А" ЖШС, "Қазхром "ТҰК" АҚ филиалы Ақсу ферроқорытпа зауыты, "Құю өндірісі" ЖШС және т.б. болып табылады.

Қолданбалы дайындық студенттерге тәжірибе барысында өздерін құюшы ретінде сынап көруді және жоғары сапалы құю формасын жасауды ұсынады. Жоғары оқу орындарында оқуды аяқтағаннан кейін сіз өндіріс басшысы лауазымына үміткер бола аласыз, содан кейін бөлім бастығы немесе тіпті кәсіпорын басшысы бола аласыз.