Жаңалық қосты admin1, 12-11-2019, 16:00, Түсініктемелер қалдырылды: 0, Қаралғандар: 699

ЛП-19-9-1 тобының студенттері орыс әдебиеті мұғалімі Джагупарова А.З. Павел Васильевтің үй-мұражайында болды.Биыл Павлодар облысында Павел Васильевтің туғанына 110 жыл толады. Балалар мұражайға барып, ақын өмір сүріп, өмір сүрген атмосфераға батып, ұлы жерлесімізді еске алуға құрмет көрсетуді ұйғарды.Павел Васильевтің үй-мұражайы Павлодар қаласының тарихи бөлігінде орналасқан. Мұражай 1994 жылы 23 желтоқсанда кеңес ақыны Павел Николаевич Васильевтің туған күнінде және балалық шағы өткізген үйде ашылды. Бұл Қазақстанда ақынның өмірі мен шығармашылығын зерттейтін жалғыз тарих пен мәдениеттің ескерткіші.

Балалар музейдің ауласында орналасқан П.Васильевтің бюстін көрді. Біз ақынның жеке заттарын, оның жиһаздарын, фотосуреттерін, өмір бойғы басылымдары мен қолжазбаларын қарастырдық. Мұражайдың күзетшісі Татьяна Сергеевна Корешкова балаларға ақынның өмірі мен шығармашылығы туралы қызықты әңгіме айтты.Музейдің дамуына Павел Васильевтің өзіндік өмірбаянын қалпына келтірген оның қызметкерлері үлкен үлес қосты. 2007 жылы Павел Васильевтің үй-мұражайының ұжымы Ресей халықтарының тарихи-мәдени мұрасын насихаттауға және сақтауға қосқан елеулі үлесі үшін Ресей Федерациясы Мәдениет министрлігінің алғысымен марапатталды.

Жаңалық қосты admin1, 12-11-2019, 15:00, Түсініктемелер қалдырылды: 0, Қаралғандар: 788

2020 жылы Қазақстанда ғалым, философ Әбу Насыр әл-Фарабидің 1150 жылдығы аталып өтіледі. Мерейтойға дайындық және оны өткізу жөніндегі мемлекеттік комиссия құру туралы тиісті қаулыға Қазақстан Президенті Қасым-Жомарт Тоқаев қол қойды. Әл-Фарабидің 1150 жылдығы ЮНЕСКО қамқорлығымен халықаралық деңгейде аталып өтілетін болады.

Орыс әдебиеті мұғалімі А.Ж. Джагупарова бастаған әдеби үйірме мүшелері. шығыстың көрнекті ойшылы - әл-Фарабидің өмірі мен шығармашылығына арналған викторина дайындап, өткізді. Викторина бірінші курс топтары арасында өтті. Бұл ЛП-19-9-1, ТМ-19-9-1, ЭМОП-19-9-1, ТОРА-19-9-1 топтары.Жігіттер үш турда бақ сынасты: 1-айналым - сұрақ-жауап, 2-кезең - ежелгі шығыс ақындары мен ойшылдарының өлеңдері, 3-кезең - шығармашылық, құрастырушы синвайндар.Викторина нәтижелері бойынша «Әдебиет саласының мамандары» атты EMOP-19-9-1 тобының жеңімпаздары атанды! «Шығармашылық көзқарас үшін» номинациясы ЛП-19-9-1 командасына «Жас данышпандар!» Берілді.