Новость добавил admin1, 30-12-2019, 11:48, оставлено комментариев: 0, просмотров: 659
  • 0

140 студентов нашего колледжа приняли участие в Республиканской предметной олимпиаде центра «PROGRESS» по 11 общеобразовательным дисциплинам. По итогам олимпиады студенты заняли: 1 место: 62 уч-ся; 2 место: 54; 3 место: 24 студента. Преподаватели,  чьи студенты имеют призовые места получили грамоты.

140 students of our college took part in the Republican Subject Olympiad of the PROGRESS Center on 11 subjects of general education. According to the results of the Olympiad, the students took: 1st place: 62 students; 2nd place: 54; 3rd place: 24 students. The teachers whose students won the prizes, were awarded with diplomas.